1/2

MASAŻ MIODOWY

  Pierwszą fazą takiego masażu, jest masaż miodem jako zabieg oczyszczający, redukujący toksyny. Odpowiednie rodzaje miodów i ich konsystencja wspomagają oczyszczanie skóry poprzez usuwanie zrogowaciałego naskórka. Przyspieszają przemianę materii,  krążenia limfy oraz krwi, wzmacniają naczynia krwionośne, usuwają toksyny, poprawiają elastyczność skóry oraz pomagają redukować cellulit.

         Każdy taki masaż poprzez pobudzenie krążenia krwi oraz limfy wspomaga uwalnianie się organizmu z toksyn. W przypadku  masażu miodem proces oczyszczania z toksyn odbywa się również poprzez skórę. Po oczyszczeniu naskórka, otwierają się pory i skóra lepiej oddycha. Dodatkowo, odpowiednio intensywne, specyficzne ruchy masażysty powodują rozbicie tkanki tłuszczowej oraz cellulitu.

          Masaż taki dodatkowo wspomaga oczyszczanie organizmu, usuwanie toksyn, wygładzenie i poprawę wyglądu skóry, odżywia tkanki, odchudza, likwiduje rozstępy, wzmacnia system odpornościowy, a zapach miodu i jego właściwości poprawiają nastrój oraz wpływają pozytywnie na cały ustrój organizmu.

W trakcie wykonywania masażu pomieszczenie oświetla się wyłącznie przy pomocy świec wykonanych z wosku pszczelego. Stosowanie światła sztucznego nie jest zalecane.

          W pomieszczeniu w którym dokonujemy zabiegu, poprzez odpowiednie nagrania, słyszymy dźwięki z natury; szum lasu, śpiew ptaków, szum strumyków itd.

          Po wykonaniu masażu miodowego, całe ciało spłukujemy ciepłą wodą bez używania mydła ani innych środków myjących. Ciało należy lekko osuszyć aby poddać się masażowi końcowemu przy użyciu specjalnych naturalnych olejków o dostosowanych właściwościach. Ta druga część zabiegu powoduje utrwalenie całości i doprowadza organizm do rozluźnienia i relaksu przy jednoczesnym dostarczeniu skórze, czyli największemu organowi naszego ciała, naturalnych odżywek.

          Tego rodzaju zabieg trwa około 2,5 godziny. Winien być wykonany popołudniu lub wieczorem. Po masażu nie powinno się kierować samochodem. Należy jak najszybciej wrócić do domu i udać się na spoczynek.  Celem odpowiedniego zakończenia zabiegu należy przygotować sobie do picia około 2 litrów dobrej wody i do ranka dnia następnego nie spożywać żadnych pokarmów.

Taka sesja masażu miodowego to wyjątkowe przeżycie dla całego naszego organizmu, po którym osiąga się specyficzny stan energii. Jej wzmocnienie stabilizuje energetycznie naszą psychikę i ciało, sprzyja totalnemu odstresowaniu i wygaszeniu zbędnych emocji.

Autor: Milko Gebauer

KONTAKT

poprzez stronę internetową w zakładce "więcej o nas" + "kontakt" lub telefon bezpośredni 885-400-800

 

 

© 2016 PROJEKT I WYKONANIE STRONY P.D.MILKO